Özel Medline Adana Hastanesi

Özel Medline Adana Hastanesi, akademik ağırlıklı seçkin hekim kadrosu ve tecrübesini yakın ilgiyle birleştiren profesyonel sağlık çalışanları ile hasta odaklı hizmet anlayışını hedefleyerek ilk hastasını Haziran 2009 tarihinde kabul etmiştir.

Kapılarını açtığı ilk günden itibaren etik ilkeler doğrultusunda hizmet veren Özel Medline Adana Hastanesi, sadece Adana’ya değil tüm Çukurova bölgesine ve sahip olduğu ABD merkezli bağımsız bir denetim kuruluşu olarak faaliyet gösteren Joint Commission Internatıonal (JCI) akreditasyon belgesi ile yabancı hastalara da sağlık hizmeti sunmaktadır.

Toplam 28.000 m² kapalı kullanım alanında; 168’i hasta yatağı, 37’si yetişkin, 26’sı ise yenidoğan yoğun bakım yatağı olmak üzere toplam 231 yatak kapasitesi, ileri teknoloji tanı ve tedavi üniteleri ile tıbbın hemen hemen tüm branşlarında hizmet veren Özel Medline Adana Hastanesi, tam teşekküllü ameliyathaneleri sayesinde yetişkin ve pediatrik Kalp-Damar Cerrahisi, Onkolojik Cerrahi, Mikrocerrahi ve Beyin Cerrahisi de dahil olmak üzere üst düzey teknik destek ve Post-Op gerektiren tüm branşlarda cerrahi imkânı sumaktadır. Özel Medline Adana Hastanesi bunların yanı sıra birbirinden bağımsız 10 kemoterapi odası ile onkoloji hastalarına da hizmet vermektedir.

İlk olarak 1 - 4 Mart 2010 tarihinde gerçekleştirilen denetimler sonrasında sağlık kuruluşlarında kalite standartlarını yükselterek, hasta, hasta yakınları (refakatçi) ve çalışanlar için uluslararası olarak kabul edilmiş en üst sınırlara taşımayı amaç edinen JCI akreditasyonunu almaya hak kazanan Özel Medline Adana Hastanesi, her 3 yılda bir gerçekleşen reakreditasyon süreçlerini de başarı ile geçirmiş ve son olarak 27 Haziran - 1 Temmuz 2022 tarihindeki denetimler sonrasında JCI akreditasyonunu 2025 tarihine kadar yenilemeye hak kazanmıştır.

Kendine misyon edindiği sürekli gelişim ve üst düzey kalite politikaları, günümüzün ileri teknolojilerinin tıp biliminin hizmetine sunduğu modern tanı ve tedavi üniteleri, çağdaş ortak kullanım alanları ve konforlu hasta odaları ile lüks otel konseptinde sağlık hizmeti sunan Özel Medline Adana Hastanesi, ulaştığı ortalama yıllık 180 bin hasta kabulü sonrasında, hasta memnuniyetinden taviz vermemek için yeni yatırımlar yaparak büyüme çalışmalarını 2018 yılının sonlarında başlatmıştır.

Bu yatırımların en önemlisi yaklaşık 17.000 m² alan üzerine inşa edilerek hizmete alınan Ek Hizmet Binası’dır. Ek binamız ile ana binamız yer altından alt geçit ile birbirine bağlanarak hasta ve misafirlerimizin konforu artırılmıştır. Ek hizmet binamız; 46’sı double, 4’ü ise süit oda olmak üzere; kafeteryaları, ferah ortak kullanım alanları ve modern dekorasyonu ile lüks otel konseptinde tasarlanmış olup toplam 50 odadan oluşmaktadır. 25 polikliniğin yer aldığı ek hizmet binamızda özellikle fizik tedavi ve rehabilitasyon ile onkoloji hastaları için daha geniş ve konforlu hizmet sağlamaktadır.

Sağlık turizmine özel bir önem veren Özel Medline Adana Hastanesi, aktif olarak Irak, İran, Suriye gibi Ortadoğu ülkelerinin yanı sıra Libya, Sudan, Uganda gibi Afrika ülkelerinden de hasta kabul etmektedir. Bunun yanı sıra sahip olduğu JCI belgesinin ışığında Avrupa ülkelerinden de hasta kabul eden Özel Medline Adana Hastanesi, İncirlik Amerikan Hava Üssü’nün destek hastanesi olarak da hizmet vermeye devam etmektedir.

Yurt dışından gelen hastalarını kendi ambulansı ile Adana Şakirpaşa Havaalanı’nda karşılayan Özel Medline Hastanesi, tüm yabancı hastaları için ücretsiz tercüman hizmeti vermektedir. Hastaneye yatışı yapılan hastaların olası ihtiyaçlarında lojistik destek de veren Özel Medline Adana Hastanesi, tedavileri tamamlandıktan sonra yurt dışına gidecek hastalarını, ihtiyaç halinde tekrar ambulansı ile havaalanına kadar bırakmaktadır.

Vizyonumuz

Tıp bilimine katkıda bulunan, sağlık hizmetlerinde uygulamada model olarak algılanan, kalıcı bir marka olmak.

Misyonumuz

Hasta ve yakınlarının beklentilerini aşan, uluslararası kalite standartlarında, yeni teknolojiler  ve öncü uygulamalarla sağlık sektöründe fark yaratarak, ulusal ve uluslararası hizmet sunan, etik kurallara, insani değerlere saygılı, çevreye duyarlı, sürekli kendini geliştiren bir  kuruluşuz.

Değerlerimiz;

Hasta Odaklı Olmak (Hasta, hasta yakını, sosyal paydaş)

Hasta memnuniyetini gözetmek, hasta memnuniyetinin yeni memnun hastalar kazandırmasını sağlamak, hasta yakınlarının memnuniyetini sağlamak.

Çalışan Odaklı Olmak

Çalışan memnuniyetini gözetmek, motivasyon sağlamak, performansa dayalı kariyer planlaması yapmak, çalışan sağlığı ve güvenliği konusunda duyarlı ve etkin olmak.

Gelişime Açık Olmak

Bilimsel temelli olmak, yeniliğe açık olmak, uzmanlaşma becerisine sahip olmak, liderlik becerileri geliştirme konusunda istekli olmak, alanında en iyi olmayı hedeflemek.

İnsana Değer Vermek

Dil, din, ırk, cinsiyet, sınıf farkı gözetmeksizin davranmak, saygılı, sevgi dolu ve hoşgörülü olmak.

Etik Değerlere Sahip Olmak

Dürüst olmak, gizliliğe ve mahremiyete saygı göstermek, hakkaniyetli olmak, sorumluluk duygusu taşımak, etkin ve verimli çalışmak, kaynakları verimli kullanmak ve benzeri etik değerlere sahip olmak.

Davranışsal Değerlere Sahip Olmak

 • Etkin İletişim kurma becerilerine sahip olmak,
 • Kurum içi/kurum dışı, yazılı/sözlü, birebir iletişimde ve ekip çalışmasında başarılı olmak ve uyum sağlamak, işbirliği içerisinde olmak, empati gösterebilmek,
 • Duygusal zeka ile davranabilmek,
 • Güler yüzlü olmak,
 • İnisiyatif kullanabilmek,
 • Esnek olabilmek,
 • Güvenilir olmak,
 • Hukuka saygılı olmak.
 • Sosyal Sorumluluk Konularında Duyarlı Olmak
 • Kalite Odaklı Olmak
 • Ölçmek ve Sürekli İyileştirmek
 • Takım Çalışmasına Önem Vermek
 • Etkin iletişimi ve ekip çalışmasını desteklemek, çalışanın, hasta ve hasta yakınının sürekli eğitimini sağlamak.

Organizasyon Şemamız

Organizasyon şemamızı görmek için tıklayınız.

Özel Medline Adana Hastanesi - Sağlığınız İçin