Kurumsal

Kurumsal YAPIMIZ

ÖZEL MEDLİNE ADANA HASTANESİ

Özel Medline Adana Hastanesi, akademik ağırlıklı seçkin hekim kadrosu ve tecrübesini yakın ilgiyle birleştiren profesyonel sağlık çalışanları ile hasta odaklı hizmet anlayışını hedefleyerek ilk hastasını Haziran 2009 tarihinde kabul etmiştir.

Kapılarını açtığı ilk günden itibaren etik ilkeler doğrultusunda hizmet veren Özel Medline Adana Hastanesi, sadece Adana’ya değil tüm Çukurova bölgesine ve sahip olduğu ABD merkezli bağımsız bir denetim kuruluşu olarak faaliyet gösteren Joint Commission Internatıonal (JCI) akreditasyon belgesi ile yabancı hastalara da sağlık hizmeti sunmaktadır.

Toplam 28.000 m² kapalı kullanım alanında; 168’i hasta yatağı, 37’si yetişkin, 26’sı ise yenidoğan yoğun bakım yatağı olmak üzere toplam 231 yatak kapasitesi, ileri teknoloji tanı ve tedavi üniteleri ile tıbbın hemen hemen tüm branşlarında hizmet veren Özel Medline Adana Hastanesi, tam teşekküllü ameliyathaneleri sayesinde yetişkin ve pediatrik Kalp-Damar Cerrahisi, Onkolojik Cerrahi, Mikrocerrahi ve Beyin Cerrahisi de dahil olmak üzere üst düzey teknik destek ve Post-Op gerektiren tüm branşlarda cerrahi imkânı sumaktadır. Özel Medline Adana Hastanesi bunların yanı sıra birbirinden bağımsız 10 kemoterapi odası ile onkoloji hastalarına da hizmet vermektedir.

İlk olarak 1 - 4 Mart 2010 tarihinde gerçekleştirilen denetimler sonrasında sağlık kuruluşlarında kalite standartlarını yükselterek, hasta, hasta yakınları (refakatçi) ve çalışanlar için uluslararası olarak kabul edilmiş en üst sınırlara taşımayı amaç edinen JCI akreditasyonunu almaya hak kazanan Özel Medline Adana Hastanesi, her 3 yılda bir gerçekleşen reakreditasyon süreçlerini de başarı ile geçirmiş ve son olarak 27 Haziran - 1 Temmuz 2022 tarihindeki denetimler sonrasında JCI akreditasyonunu 2025 tarihine kadar yenilemeye hak kazanmıştır.

Kendine misyon edindiği sürekli gelişim ve üst düzey kalite politikaları, günümüzün ileri teknolojilerinin tıp biliminin hizmetine sunduğu modern tanı ve tedavi üniteleri, çağdaş ortak kullanım alanları ve konforlu hasta odaları ile lüks otel konseptinde sağlık hizmeti sunan Özel Medline Adana Hastanesi, ulaştığı ortalama yıllık 180 bin hasta kabulü sonrasında, hasta memnuniyetinden taviz vermemek için yeni yatırımlar yaparak büyüme çalışmalarını 2018 yılının sonlarında başlatmıştır.

Bu yatırımların en önemlisi yaklaşık 17.000 m² alan üzerine inşa edilerek hizmete alınan Ek Hizmet Binası’dır. Ek binamız ile ana binamız yer altından alt geçit ile birbirine bağlanarak hasta ve misafirlerimizin konforu artırılmıştır. Ek hizmet binamız; 46’sı double, 4’ü ise süit oda olmak üzere; kafeteryaları, ferah ortak kullanım alanları ve modern dekorasyonu ile lüks otel konseptinde tasarlanmış olup toplam 50 odadan oluşmaktadır. 25 polikliniğin yer aldığı ek hizmet binamızda özellikle fizik tedavi ve rehabilitasyon ile onkoloji hastaları için daha geniş ve konforlu hizmet sağlamaktadır.

Sağlık turizmine özel bir önem veren Özel Medline Adana Hastanesi, aktif olarak Irak, İran, Suriye gibi Ortadoğu ülkelerinin yanı sıra Libya, Sudan, Uganda gibi Afrika ülkelerinden de hasta kabul etmektedir. Bunun yanı sıra sahip olduğu JCI belgesinin ışığında Avrupa ülkelerinden de hasta kabul eden Özel Medline Adana Hastanesi, İncirlik Amerikan Hava Üssü’nün destek hastanesi olarak da hizmet vermeye devam etmektedir.

Yurt dışından gelen hastalarını kendi ambulansı ile Adana Şakirpaşa Havaalanı’nda karşılayan Özel Medline Hastanesi, tüm yabancı hastaları için ücretsiz tercüman hizmeti vermektedir. Hastaneye yatışı yapılan hastaların olası ihtiyaçlarında lojistik destek de veren Özel Medline Adana Hastanesi, tedavileri tamamlandıktan sonra yurt dışına gidecek hastalarını, ihtiyaç halinde tekrar ambulansı ile havaalanına kadar bırakmaktadır.

28.000+

m² Kapalı Kullanım Alanı

168+

Hasta Yatağı

231+

Yatak Kapasitesi

7+

Ameliyathane

Vizyon - Misyon
ve Değerlerimiz

Vizyonumuz: Tıp bilimine katkıda bulunan, sağlık hizmetlerinde uygulamada model olarak algılanan, kalıcı bir marka olmak.

Misyonumuz: Hasta ve yakınlarının beklentilerini aşan, uluslararası kalite standartlarında, yeni teknolojiler ve öncü uygulamalarla sağlık sektöründe fark yaratarak, ulusal ve uluslararası hizmet sunan, etik kurallara, insani değerlere saygılı, çevreye duyarlı, sürekli kendini geliştiren bir kuruluşuz.

Değerlerimiz

  • Hasta Odaklı Olmak
  • Çalışan Odaklı Olmak
  • Gelişime Açık Olmak
  • İnsana Değer Vermek
  • Etik Değerlere Sahip Olmak
  • Davranışsal Değerlere Sahip Olmak